You are currently viewing “দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ”ৰ পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীক চিআৰপিএফ কভাৰ পেন ইণ্ডিয়াৰ সৈতে “ৱাই শ্ৰেণীৰ”ৰ নিৰাপত্তা প্ৰদান ।

“দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ”ৰ পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীক চিআৰপিএফ কভাৰ পেন ইণ্ডিয়াৰ সৈতে “ৱাই শ্ৰেণীৰ”ৰ নিৰাপত্তা প্ৰদান ।

দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ“ৰ পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীক চিআৰপিএফ কভাৰ পেন ইণ্ডিয়াৰ সৈতে “ৱাই শ্ৰেণীৰ”ৰ নিৰাপত্তা প্ৰদান ।

গৃহ মন্ত্ৰালয়ে ‘দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ’ৰ পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীক চিআৰপিএফ কভাৰ পেন ইণ্ডিয়াৰ সৈতে “ৱাই’ শ্ৰেণীৰ” নিৰাপত্তা প্ৰদান কৰিছে

বিবেক অগ্নিহোত্ৰী

পৰিচালকজনে তেওঁৰ চলচ্চিত্ৰখনৰ মুক্তিক লৈ তেওঁৰ জীৱনৰ প্ৰতি ভাবুকি দাবী কৰাৰ পিছত এই পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে। পৰিচালকজনে তেওঁৰ শেহতীয়া ছবি ‘দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ’ চলচ্চিত্ৰখনত কাশ্মীৰ বিদ্ৰোহৰ সময়ত কাশ্মীৰী পণ্ডিতসকলৰ প্ৰস্থানৰ ওপৰত আধাৰিত বুলি দাবী কৰা হৈছে।

চলচ্চিত্ৰখনৰ মুক্তিৰ আগতে, অগ্নিহোত্ৰীয়ে তেওঁৰ টুইটাৰ একাউণ্ট নিষ্ক্ৰিয় কৰে আৰু দাবী কৰে যে তেওঁ তেওঁৰ চলচ্চিত্ৰখন মুক্তিক লৈ মৃত্যুৰ ভাবুকি আৰু অশ্লীল ফোন পাই আহিছে।

পৰ্দাৰ আঁৰত লুকাই থকা সাম্প্ৰদায়িক শক্তি হৈছে কংগ্ৰেছ

এটা পোষ্টত তেওঁ লিখিছিল, “মোৰ ডি.এম. অশালীন আৰু ভাবুকিপূৰ্ণ বাৰ্তাৰে ভৰি আছিল এনে নহয় যে মই এইবোৰ চম্ভালিব নোৱাৰো, কিন্তু এনে লাগিছিল যে বহুতো পাকিস্তানী আৰু চীনা বট আছে। আপুনি যিমানেই কঠিন নহওঁক কিয়, আপোনাৰ পৰিয়ালৰ বাবে এনে তীব্ৰ ঘৃণা আৰু ভাবুকিৰ দ্বাৰা আৱৰি থকাটো মানসিক
এটা পৰীক্ষা।

আমাৰ কাশ্মীৰী সকলৰ বেদনা আৰু কষ্টৰ ওপৰত এইখন সৎ চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা হৈছে বুলি পৰিচালকে দাবী কৰিছে। ।

যোৱা শুক্ৰবাৰে মুক্তি পোৱা ছবিখনে বক্স অফিচত এক অভূতপূৰ্ব সঁহাৰি লাভ কৰিছে। ছবিখনে ঘৰুৱা বক্স অফিচত আনুমানিক মুঠ ৯৫.৫০ কোটি টকাৰ নেট তৈয়াৰ কৰিছিল। আন্তৰ্জাতিক বজাৰৰ পৰা অহা সংগ্ৰহৰ সৈতে, ছবিখনে 100 কোটি টকাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।

পৰিচালকজনে তেওঁৰ টুইটৰ জৰিয়তে অনুৰাগী আৰু সহযোগীক আঁতৰিক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে। আৰু “শুভ হোলী”ৰ শুভেচ্ছা জনায়। লগতে তেঁও জনায় যে ছবিখনে ৭ দিনত বিশ্বজুৰি মুঠ ১০৬.৮০ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিছে।

বিবেক কংগনা ৰাণাৱটৰ পিছত শেহতীয়া বলীউড তাৰকা যাক “ৱাই শ্ৰেণীৰ” নিৰাপত্তা প্ৰদান কৰা হৈছে।

Leave a Reply